Özkirik Havalandırma Sistemleri Antalya

Özkirik Havalandırma Sistemleri Antalya

Endüstride veya çok katlı yapılarda havalandırma sistemi, mekanın içindeki kirlenmiş havanın, temiz hava ile değiştirilmesi amacı ile havalandırma kanalları, fan, salyongoz fanı, hava perdesi, menfez gibi ekipmanlarla ısıtılmış halde veya ısıtılmadan dışarıya atılması ve mekana temiz, hava havanın verilmesi amacı ile uygulanan sistemlerdir.

Hastane, avm, fabrika, kongre salonu, sinema, restaurant, otel gibi insanların bulunduğu tesis ve binaların için havalandırma sistemleri özel olarak projelendirilir. Özkirik Havalandırma kadromuzun mekana özel olarak dizayn edeceği proje sonrasında “kaliteli ve garantili” ürünlerimizin profesyonel ekibimizde montajı sonrasında sistem çalıştırılır.

Firmamız bünyesinde Hava Kanalı hizmetini barındırmaktadır. İşletmelerde ki gereksiz havayı hava kanalı vasıtasıyla başka bir alana aktarmaktayız. Siz değerli müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen hizmetlerden biri olan Hava Kanalı, profesyonel ekibimiz tarafından kaliteli bir şekilde sizlere sunulmaktadır.

Genç ve dinamik kadrosuyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Antalya Özkirik Havalandırma siz değerli müşterilerimizin memnuniyet açısından uygun fiyatlara kaliteli işler sunmaktadır.

Bünyesinde bir çok hizmet barındıran firmamız hizmetlerini kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

Antalya Özkirik Havalandırma Sistemi

Herhangi bir kapalı alandaki havanın başarılı bir biçimde tahliye edilmesi, havalandırma sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Hem ortamın çalışmaya uygun olması hem de görev yapan personelin daha sağlıklı şekilde faaliyetlerini devam ettirebilmesi için gereklidir. Sistem sayesinde kirli olarak tanımlanmış olan hava yerini taze havaya bırakacaktır. Antalya özkirik havalandırma sistemleri bunun için tasarlanmış olan komplike sistemler; bulunduğu yerin fiziksel özelliklerine göre tasarlanarak, estetik açıdan herhangi bir sorun içermez. Antalya Özkirik Havalandırma ile ihtiyacınız olan havalandırma sistemini satın alabilirsiniz.

Özkirik Havalandırma Sistemleri Nedir?

Kapalı ya da insan kullanımına açık olan herhangi bir ortamın, zararlı gazlardan, uçucu maddelerden, kirli hava faktörlerinden ve daha birçok maddeden arındırılması, sonrasında ise temiz havayla beslenmesi konusunda kullanılan sistemlere havalandırma sistemi adı verilmektedir. Havalandırma sistemlerinin çok geniş bir kullanım alanı olduğunu söylemek mümkündür. Birçok kapalı, geniş, tehlikeli madde içeren, insanların bulunduğu ve benzeri ortamlarda, bu sistemlerin kullanılmasının şart olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ortamda bulunan kişilerin, toza, dumana ve tehlikeli gazlara karşı korunmasına yardımcı olan bu sistemler, sağlıklı bir çalışma ortamının temelidir. Öte yandan havalandırma sistemleri konusunda karşınıza birçok seçeneğin çıkabileceğini söylemekte mümkündür. Bu seçenekler, alana, kullanım amacına ve daha birçok faktöre göre tercih edilmektedir.

Özkirik Doğal Havalandırma, son derece klasik olmasının yanı sıra, günümüzde artık çok sık kullanılmamasıyla dikkat çekmektedir. Bir ortam içinde yer alan hava hem basınç hem de sıcak farkının ortaya çıkmasından dolayı sabit kalmaz. Hareket halindedir. Bunun çıkışı ise kapı, pencere ya da boşluklardan olmaktadır.

Mekanik Havalandırma, daha modern bir çalışma prensibine sahipken, aynı zamanda son derece verimli olmasından dolayı beklentileri karşılar. Bunun temel nedeni ise sistemin başarılı bir biçimde çalışırken, havanında buna göre şartlandırılmasını sağlamasıdır. Gerek nem koşulları gerekse sıcaklık düzeyinde istenen değişimler, mekanik havalandırma ile mümkündür.

özkirik muratpaşa havalandırma sistemi

Havalandırma Sistemleri Nasıl Avantajlar Sunar?

Havalandırma ile son derece rahatsız edici olan pis kokuların tahliyesi sağlanır.
Kesintisiz bir şekilde ortama taze hava girişi gerçekleşir.
Her türlü patlama ve yangın risklerini bu şekilde ortadan kaldırmak mümkündür.
Kirletici olarak tanımlanmış olan yapılar başarılı bir biçimde seyreltilir.
Ortamdaki hava yenilenerek hem çalışma şartları makul bir hale getirilir hem de çalışan personelin sağlığı korunur.
Bu sistemlerin kullanım alanı son derece geniştir. Bunların başında gıda sektörü, üretim tesisleri, imalathaneler gelmektedir. Aynı zamanda ofisler için tercih edilmesi de mümkündür. Ortak kullanım alanına sahip olan her türlü yerde sorunsuz bir hava sirkülasyonu sağlar.

Fan nedir, ne işe yarar?

Bir basınç farkı oluşturarak havanın akışını sağlayan cihazlara fan adı verilir. Fan ne demek sorusunun sözlük anlamı olarak cevabı “temizleyici”dir. Fanlar soğuk ya da sıcak havayı birbiri ile dengeli bir biçimde savurur. Havalandırma aracı, pervane, pervane kanadı ya da vantilatörşeklinde de tanımları vardır. Fanlar havanın temizlenmesi için kullanılan ve elektrikle çalışan bir alettir. Fanın hareketli bir pervanesi vardır ve hava üzerinde çalışır. Fana statik ve kinetik enerji kazandırır ve bu sayede fan işlevini yerine getirir. Havalandırma fanları kullanıldığı yere göre çeşitlenir. Emme dönüş fanı, egzoz fanı, basma (besleme) fanı olarak çeşitlenir. Emme fanı çalıştıkları ortamların basıncını düşürür. İklimlendirmede iç ve dış hava karışımı ile çalışan sistemlerde kullanılır. Emme fanı, ortamdaki havayı emer bu nedenle aspiratör olarak da adlandırılır. Egzoz fanı iç ve dış hava karışımı ile çalışır. Emiş fanının kullanılmadığı sistemlerde egzoz fanı bulunur. Egzoz fanı, alınan havadan daha düşük miktardaki dönüş havasını dışarı atar ve yer içinde artı basınç meydana gelmesine olanak sağlar.Basma ya da besleme fanı olarak bilinen fan aynı zamanda vantilatör olarak da tanımlanır. 

antalya özkirik havalandırma sistemi
antlaya özkirik havalandırma sistemleri
antalya özkirik havalandırma firmaları
antalya özkirik davlumbaz havalandırma sistemleri
antalya özkirik davlumbaz havalandırma sistemi
antalya özkirik davlumbaz sistemleri
antalya özkirik davlumbaz havalandırma sistemi
antalya özkirik havalandırma firmaları
antalya  özkirik havalandırmacılar
antalya özkirik sulu filtre sistemleri
antalya özkirik toz toplama filtre sistemleri
antalya özkirik toz toplama sistemleri